Dwaj mężczyźni okradli zakład, w którym pracowali. Policjanci odzyskali sprzęt o wartości 26 tysięcy złotych

Dwie osoby zatrzymane w policyjnym areszcie, odzyskane mienie oraz przedstawione zarzuty to rezultat działań podjętych przez trzebnickich policjantów w związku z kradzieżą sprzętu elektrycznego. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę ponad 26 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, grozi im do 5 lat więzienia.
Do zdarzenia doszło na terenie gminy Trzebnica, sprawcy z zakładu, w którym pracowali dokonali kradzieży sprzętu elektrycznego na łączną wartość blisko 26 tysięcy złotych. Jak się później okazało skradzione mienie tego samego wieczoru miało zostać przez nich sprzedane.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy bezpośrednio po zdarzeniu uzyskali informację o miejscu planowanej transakcji. W pobliżu jednego z osiedli zauważyli dwóch podejrzewanych o kradzież mężczyzn. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że w samochodzie, którym przyjechali, policjanci ujawnili cały skradziony wcześniej sprzęt elektryczny. Były tam głowice, odgromniki i mufy średniego napięcia. Całość zabezpieczonego mienia została przekazana właścicielowi.Zatrzymani mężczyźni to 33 i 46 – letni mieszkańcy powiatu trzebnickiego. Trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli już zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Trzebnicy/dolnoslaska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *