Miała być karma dla kurcząt, był tytoń i alkohol

Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kierowcę, który przewoził krajankę tytoniową. Kierowca twierdził, że to pasza dla kurcząt. W efekcie tego zdarzenia został zlikwidowany magazyn nielegalnych wyrobów akcyzowych.
W gminie Morąg funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali kierowcę passata., który tak się spieszył, że na zakręcie na podwójnej linii ciągłej wyprzedzał samochód ciężarowy. W trakcie kontroli pojazdu zauważyli na tylnym siedzeniu dwa worki. Zapytany o ich zawartość kierowca, 62-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego, stwierdził, że to pasza dla kurcząt.

Funkcjonariusze nie dali wiary tym wyjaśnieniom i sprawdzili zawartość worków. W środku znajdowała się krajanka tytoniowa. W bagażniku pojazdu schowane były jeszcze cztery worki z nielegalnym tytoniem. W sumie kierowca passata wiózł 120 kg krajanki tytoniowej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej udali się zatem na należącą do mężczyzny posesję. W zaparkowanym tam busie znaleźli 980 litrów bezbarwnej cieczy o zapachu alkoholu. Przeszukano pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze, gdzie ujawniono następny alkohol z różnymi etykietkami znanych marek. Ponadto zabezpieczono kolejną krajankę tytoniową w ilości 118 kg oraz prawie 10 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Zdeponowano również blisko 260 sztuk czerwonych i zielonych nakrętek do butelek oraz ponad 2 kilogramy korków koloru żółtego. Na posesji znaleziono także 474 plastikowe butelki o pojemności 0,9 litra każda, które mogły służyć do dalszej dystrybucji  wyrobów alkoholowych.

Łącznie zabezpieczono ponad 238 kg krajanki tytoniowej i prawie 10 tys. sztuk papierosów. Szacunkowa wartość wyrobów tytoniowych bez akcyzy wynosi blisko 130 tys. zł. Natomiast 1 251 litrów bezbarwnej cieczy o zapachu alkoholu i o szacunkowej wartości 9 tys. zł zostanie poddane ekspertyzie.

zdj. Warmińsko-Mazurski OSG/strazgraniczna.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *