Fałszywy kurier ponownie w rękach mokotowskiej policji

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali ponownie tego samego mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Tym razem Patryk M. doprowadził pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem na kwotę blisko 5000 złotych. Za to przestępstwo 27-latkowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.Mężczyzna w styczniu tego roku oszukał dwóch internautów na kwotę ponad 6000 złotych. Na jednym z portali aukcyjnych wyszukiwał osoby, które oferowały do sprzedaży drogie markowe telefony. Następnie dzwonił do nich i proponował im kupno takiego aparatu poprzez kuriera i płatność „za pobraniem”. Kiedy osoba godziła się na taką formę sprzedaży Patryk M. podając się za pracownika firmy kurierskiej umawiał się telefonicznie na odbiór towaru. Przyjeżdżając pod wskazany adres, wystawiał stosowne dokumenty, pakował aparat w firmową torbę, po czym zabierał telefon i „znikał”. „Fanty” wstawiał do lombardu.


Tym razem Patryk M. w identyczny sposób oszukał kolejną osobę na kwotę 4900 złotych. Funkcjonariusze z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą kolejny już raz zorganizowali zasadzkę, w którą wpadł na gorącym uczynku przestępstwa fałszywy kurier.

Patryk M. usłyszał zarzut oszustwa. Policjanci prowadzący tę sprawę wiedzą już, że 27-latek podobnych przestępstw dopuścił się także na terenie innych dzielnic Warszawy.

Źródło: /policja.waw.pl/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *