Tragiczny wypadek drogowy na A1

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym zginął 35-letni mieszkaniec Gdyni. Kierujący dostawczym iveco mężczyzna, uderzył w tył naczepy stojącego na pasie ruchu ciągnika siodłowego. Do zdarzenia doszło na 62 kilometrze autostrady A1. Mundurowi apelują o szczególną ostrożność i rozwagę za kierownicą.
W czwartek około godziny 20:00 na 62 kilometrze autostrady A1 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 35-letni kierowca dostawczego iveco. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, który otrzymał zgłoszenie o tym zdarzeniu natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Skórczu, technika kryminalistyki oraz patrol drogówki.

Policjanci przeprowadzili pod nadzorem prokuratora czynności procesowe. Funkcjonariusze sporządzili między innymi oględziny miejsca zdarzenia oraz rozbitych pojazdów. Technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ślady kryminalistyczne, które mogą okazać się pomocne w wyjaśnieniu dokładnych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Pracujący na miejscu śledczy wstępnie ustalili, że 35-letni kierowca dostawczego Iveco uderzył w tył naczepy stojącego na tym samym pasie ciężarowego mana. Niestety obrażenia jakich doznał mieszkaniec Gdyni, okazały się śmiertelne. Do wypadku doszło na prawym pasie autostrady A1 w kierunku Gdańska. W związku z tym zdarzeniem wystąpiły duże utrudnienia w ruchu. Aby ograniczyć korki policjanci przekierowali auta na lewy pas autostrady. Wiadomo już, że mężczyzna, który kierował ciągnikiem siodłowym był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od uszkodzonych pojazdów.Zimowa aura sprawia, że na dłuższych trasach jesteśmy bardziej zmęczeni i znużeni drogą. To szczególna pora roku, w której warunki na drodze mogą ulec gwałtownym zmianom. Dlatego policjanci apelują o szczególną ostrożność i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy o tym, aby przed daleką podróżą być wypoczętym, a w czasie drogi robić krótkie postoje. Drogi szybkiego ruchu oraz autostrady, to specyficzne ciągi komunikacyjne, na których ruch pojazdów odbywa się z większą niż zwykle prędkością. Nie zapominajmy o tym, że zmiana aury wymusza zmianę techniki kierowania pojazdem, a chwila nieuwagi i roztargnienia może być przyczyną tragedii.

/pomorska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *