18-LATKA WJECHAŁA W WITRYNĘ SKLEPOWĄ

Samochodowa przejażdżka czterech młodych osób znalazła swój finał w sklepowej witrynie. Do tego niecodziennego zdarzenia drogowego doszło wczoraj po 22 w Bielsku Podlaskim. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującej audi 18-latce.
We wtorek 25 sierpnia po godzinie 22, policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego bielskiej Policji, patrolując miasto, zauważyli przy ulicy Piłsudskiego uszkodzoną witrynę sklepową. Obok wystawowej witryny stały cztery młode osoby i uszkodzone audi. Policjanci natychmiast postanowili wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Okazało się, że pojazdem kierowała18-latka. Młoda kobieta, wraz z trójką znajomych w wieku od 18 do 28 lat, jeździła po pobliskim parkingu. Najprawdopodobniej kierująca straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w witrynę sklepu. Na szczęście, podróżującym autem nic się nie stało. Policjanci natychmiast zatrzymali prawo jazdy kierującej. 18-latka odpowie za spowodowanie kolizji drogowej.

Policjanci apelują do młodych kierowców, o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie rozsądku za kierownicą. Często występujące przekonanie młodych kierowców o własnych umiejętnościach i doświadczeniu w prowadzeniu pojazdu, brawura i chęć zaimponowania znajomym oraz lekceważący stosunek do przepisów drogowych, mogą niestety mieć tragiczny finał.
Policjanci przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa:

– stosuj się do ograniczeń prędkości

– korzystaj podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa

– zachowaj szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych

– zawsze obserwuj drogę i jej otoczenie

/bielsk-podlaski.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *