60-latek przez którego Skarb Państwa stracił 281 milionów złotych został zatrzymany przez Straż Graniczną a następnie tymczasowo aresztowany

W piątek 17 listopada funkcjonariusze z Placówki SG we Wrocławiu-Strachowicach w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Katowicach zatrzymali kolejnego członka zorganizowanej grupy przestępczej, który czerpał zyski z wprowadzania do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych.
Prowadzone śledztwo doprowadziło do zatrzymania 60-letniego Polaka, który od ponad rok ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Według śledczych przestępcza działalność 60-latka, polegająca na nielegalnym imporcie z Niemiec i Austrii  wyrobów tytoniowych i ich dalszej odsprzedaży na terytorium Polski, naraziła Skarb Państwa na straty uszczuplenie należności publicznej w zakresie podatku VAT i podatku akcyzowego w łącznej wysokości  blisko 281 milionów złotych.

Ponadto, podejrzanemu zarzucono udział w praniu brudnych pieniędzy uzyskanych z nielegalnych źródeł i służących  do finansowania nielegalnej działalności w łącznej wysokości co najmniej 1 317 765 euro.

Sąd Rejonowy Katowice Wschód zastosował wobec 60-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się dystrybucją nielegalnych wyrobów tytoniowych oraz za pranie brudnych pieniędzy grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *