Zniszczył wapienne figury przed kościołem, a na miejscu zostawił butelkę po alkoholu i but

Policjanci pełniący służbę na terenie powiatu wrocławskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia znajdującego się przy jednym z obiektów sakralnych. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że 49-latek wszedł pod osłoną nocy na teren przykościelny i zniszczył znajdujące się tam wapienne figury. Mężczyzna ten w chwili zdarzenia był pijany, a na miejscu pozostawił po sobie butelkę po alkoholu oraz but. Po kilku godzinach trafił do policyjnego aresztu i teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozić może mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Tuż po godzinie 9:00, w sobotę 31 października br. policjanci otrzymali informację o zdarzeniu, do którego doszło przy jednym z kościołów na ternie powiatu wrocławskiego. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że nieznany sprawca dokonał w nocy zniszczenia figur świętych, które znajdowały się na dziedzińcu. Mundurowi zabezpieczyli materiał dowodowy m.in. w postaci obuwia, które zostawił domniemany sprawca i rozpoczęli poszukiwania osoby podejrzewanej o ten czyn.

Kontrola terenu przyległego do obiektu sakralnego i okolicznej wsi doprowadziła do zatrzymania 49-latka mogącego mieć związek z tym zdarzaniem. Mężczyzna wpadł, gdy znajdował się w okolicy jednego ze sklepów wielobranżowych. Był nietrzeźwy, a podczas jego kontroli i przeszukania w miejscu zamieszkania, policjanci ujawnili skradziony różaniec oraz but, który pasował wyglądem do obuwia pozostawionego na miejscu zdarzenia przez sprawcę.49-latek trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych i teraz dalsze decyzje w jego sprawie podejmie sąd. Jeśli okaże się, że zatrzymany mężczyzna jest sprawcą tego przestępstwa, to może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu/dolnoslaska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *