Areszt dla narkotykowego plantatora

Oświęcimscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zabezpieczyli na terenie województwa śląskiego marihuanę o czarnorynkowej wartości 870 tysięcy złotych. Zatrzymany 24 – letni plantator, który wkrótce zamierzał wprowadzić narkotyki do obrotu, trafił już do aresztu.
Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej nieprzerwanie  prowadzą działania, eliminujące przede wszystkim przestępców czerpiących zyski z procederu narkotykowego. W połowie października br. policjanci z komendy powiatowej w Oświęcimiu,  weryfikując operacyjne ustalenia, dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych w domu jednorodzinnym  24 – letniego mieszkańca Śląska. Fnkcjonariusze znaleźli tam  kartony wypełnione  ściętymi konopiami indyjskimi. Natomiast na strychu odkryli suszarnie z drugą częścią zebranych plonów. Kilkaset krzaków konopi indyjskich suszyło się  na sznurkach rozwieszonych pod połacią dachu oraz na podłodze. Łącznie policjanci zabezpieczyli 29 kg marihuany. Właściciel plantacji  został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy. 
Z zabezpieczonej marihuany 24 – latek  mógł uzyskać kilkadziesiąt tysięcy działek dealerskich o szacowanej wartości 870 tysięcy złotych.Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzuty uprawy konopi indyjskich oraz posiadania dużych ilości środków odurzających. Prokurator wystąpił  do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, do czego sąd się przychylił. Tak więc podejrzany wprost z sali rozpraw trafił do jednego z aresztów śledczych. Za popełnione przestępstwa grozi  kara do 10 lat pozbawienia wolności.

O sprawie informujemy dopiero teraz –  z  uwagi na dobro  postępowania. Do tej pory weryfikowano m.in. kontakty podejrzanego.

/malopolska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *