ZIGNOROWAŁ ZNAK STOP I UDERZYŁ W POCIĄG

„O tej godzinie nigdy nie jechał żaden pociąg” – to słowa jakimi tłumaczył się 36-latek, który kierując busem marki Mercedes wjechał na przejazd kolejowy uderzając w nadjeżdżający pociąg. Zderzenie z pociągiem skończyło się jedynie na strachu i uszkodzeniu samochodu. Przyczyną kolizji, jak wynika z ustaleń policjantów, było niezastosowanie się do znaku „STOP” i nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu pojazdowi szynowemu.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godzinie 6:00 w miejscowości Bojanówka, gmina Wohyń. Z ustaleń policjantów radzyńskiej drogówki wynika, że 36-letni mieszkaniec gminy Czemierniki, nie zastosował się do znaku „B-20 STOP”. Mężczyzna wjechał na przejazd kolejowy nie udzielając pierwszeństwa nadjeżdżającemu pociągowi.

W zderzeniu auta z pojazdem szynowym na szczęście nikt nie ucierpiał. Skończyło się jedynie na strachu i uszkodzeniu samochodu. Kierujący byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone badanie alkomatem.
Funkcjonariusze 36-latkowi zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Mężczyzna w rozmowie z mundurowymi tłumaczył, że jeździ tą drogą bardzo często i „nigdy o tej godzinie nie jechał żaden pociąg”. Teraz o dalszym losie 36-latka zdecyduje sąd.

Pamiętajmy, że przejazd kolejowy to jedno z bardziej niebezpiecznych miejsc. Dojeżdżając do takiego miejsca w każdym przypadku należy zachować szczególną ostrożność, wzmożoną koncentrację i uwagę.

podkomisarz Piotr MuchaOne thought on “ZIGNOROWAŁ ZNAK STOP I UDERZYŁ W POCIĄG

  • 10 września, 2023 at 11:16 pm
    Permalink

    Jeżeli kierowca udowodni że jeździł tam wielokrotnie o tej godzinie i nigdy nie było pociągu to powinno się podstawić zarzuty dróżniczce że nie wybiegła i nie ostrzegła tego kierowcy o nadjeżdżającym akurat dziś pociągu. Myślę że 25 lat więzienia la dróżniczki będzie odpowiednią karą.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *