W pralce i w słoikach schował narkotyki

Kryminalni z puckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. 35-latek w pralce i w słoikach miał ukryte narkotyki. Policjanci w wyniku podjętej interwencji zabezpieczyli marihuanę oraz amfetaminę. W czwartek podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Prokurator ogłosił mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i zastosował wobec mężczyzny dozór. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


W miniony wtorek (20 listopada br.) kryminalni z Pucka zwalczający przestępczość narkotykową przy udziale funkcjonariuszy Straży Granicznej wraz z przewodnikiem psa do wykrywania narkotyków zatrzymali 35-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o związek z przestępczością narkotykową. Z informacji posiadanych przez mundurowych wynikało, że mężczyzna może posiadać znaczną ilość środków odurzających. Jeszcze tego dnia funkcjonariusze zweryfikowali zdobyte informacje.. W trakcie przeszukania mieszkania należącego do podejrzewanego kryminalni znaleźli w pralce słoiki z amfetaminą oraz woreczki foliowe z marihuaną. Mundurowi oprócz narkotyków zabezpieczyli także wagę elektroniczną.

Po zbadaniu i zważeniu zabezpieczonych substancji okazało się, że mężczyzna był w posiadaniu około 210 gramów marihuany oraz około 110 gramów amfetaminy.


Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Mężczyzna w czwartek został doprowadzony do prokuratury, w której prokurator po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez policjantów przedstawił mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i zastosował wobec 35-latka dozór policji oraz poręczenie majątkowe w kwocie 7000 zł.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *