Zderzenie 4 ciężarówek w Koziegłowach

Dzisiaj rano na drodze krajowej nr 91 w Koziegłowach zderzyły się 4 ciężarówki. Dwie osoby trafiły do szpitala. Na szczęście ich obrażenia okazały się niegroźne. Utrudnienia na drodze trwały kilka godzin. Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę!
Do groźnie wyglądającego zderzenia czterech ciężarówek doszło dzisiaj przed godziną 5.00 na drodze krajowej nr 91 w Koziegłowach. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym marki Man z naczepą, jadąc w kierunku Katowic, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na skrzyżowaniu świetlnym w Koziegłowach najechał na poprzedzającą go ciężarówkę, która oczekiwała na czerwonym świetle. Pojazd ten siłą rozpędu uderzył w poprzedzającą go ciężarówkę. Następnie kierujący innym zestawem, jadąc w tym samym kierunku, chcąc uniknąć najechania na te pojazdy, wykonał manewr omijania stojących ciężarówek i zahaczył o stojące pojazdy. W wyniku tego zdarzenia dwóch kierowców z niegroźnymi obrażeniami trafiło do szpitala. Na szczęście była to kolizja, która zakończyła się mandatami karnymi wobec dwóch kierowców.

Droga w kierunku Katowic była zablokowana.  Policjanci wyznaczyli objazd. Później ruch odbywał się lewym pasem. Usuwanie uszkodzonych pojazdów, wypełnionych ciężkim ładunkiem, trwało ponad 3 godziny.

/slaska.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *