Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Siercza. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący hondą potrącił 68-letnią kobietę, która w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu.
Wieliccy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem (11.03.br.) w miejscowości Siercza. Około godz. 20, na oznakowanym przejściu dla pieszych została potrącona 68- letnia kobieta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowana przechodziła przez dobrze oświetlone przejście w rejonie przystanku autobusowego. Kierujący pojazdem Honda, 67-letni mężczyzna, poruszający się od miejscowości Koźmice Wielkie w kierunku Wieliczki, najechał na pieszą, która w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmieć na miejscu. Na miejscu czynności procesowe pod nadzorem prokuratury prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza, a także funkcjonariusze wielickiej drogówki. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że w chwili zdarzenia był trzeźwy. Mundurowi jednak zabezpieczyli jego krew do dalszych badań laboratoryjnych. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, natomiast jego pojazd  został zabezpieczony do badań, które zostaną wykonane przez biegłego sądowego.  Czynności w sprawie trwają.
Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność. Wczorajsze zdarzenie pokazuje, że należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Apelujemy, szczególnie do pieszych, o wzmożenie czujności podczas przechodzenia przez jezdnię zwracając szczególną uwagę na kierujących i ich zachowanie na drodze. Pomimo tego, że pieszy znajduje się na pasach, zawsze może dojść do sytuacji, że pojazd będzie prowadzony przez osobę, która wypiła alkohol lub jest pod wpływem narkotyków. Czasami kierowca może być zajęty używaniem telefonu komórkowego, bądź jechać z zaparowaną czy nienależycie odśnieżoną szybą. Te wszystkie czynniki sprawiają niestety, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym maleje. Ważnym elementem, który poprawia bezpieczeństwo pieszego jest używanie przez niego o zmierzchu elementów odblaskowych.

/malopolska.policja.gov.pl/

One thought on “Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

  • 15 marca, 2021 at 9:42 pm
    Permalink

    Kolejna bezsensowna śmierć. Naprawdę po ukończeniu 50 lub 60 roku życia wszyscy kierowcy powinni przechodzić obowiązkowe badania. Jest to uciążliwe, ale może ocalić życie wielu niewinnych osób.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *