Zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży napowietrznej linii energetycznej – łupem złodzieja padło ponad 2 km przewodu

Wspólne działania policjantów z Lubania i Zgorzelca doprowadziły do zatrzymania na gorącym uczynku mężczyzny, który kradł przewody napowietrznej linii energetycznej. Łącznie funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu kradzież łącznie ponad 2 kilometrów przewodu o wadze ponad tony. Straty powstałe w wyniku przestępczej działalności zatrzymanego oszacowano na kwotę blisko 40 tys. złotych.
Dzięki wspólnie realizowanym działaniom policjantów z komend w Lubaniu i Zgorzelcu, na terenie miejscowości Włosień, zatrzymano młodego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże przewodów napowietrznej linii energetycznej. Zatrzymany wpadł na gorącym uczynku przestępstwa.

26 – letni mieszkaniec Zawidowa oprócz kradzieży łącznie ponad 2 kilometrów przewodu o wadze ponad tony, złamał też słup linii przesyłowej. Łączne straty w tej sprawie oszacowano na kwotę ponad 38 tys. złotych na szkodę firmy energetycznej.Część skradzionego mienia policjanci już odzyskali. Łup ujawniono w pojeździe należącym do sprawcy. W samochodzie znajdowały się też narzędzia mogące służyć do popełnienia przestępstwa.
Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży i umyślnego zniszczenia mienia, za które grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
Źródło: / dolnoslaska.policja.gov.pl/Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *