Złodziej zgubił dowód osobisty podczas włamania

37-letni mieszkaniec Łęcznej włamał się do dwóch samochodów. Dokonał również kradzieży telewizora z mieszkania. Miał jednak pecha bo na miejscu jednego z przestępstw pozostawił swój dowód osobisty. Policjanci zatrzymali włamywacza. Wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.


37-letni mieszkaniec Łęcznej wyłamując zamki w drzwiach i rozbijając szyby w oknach włamał się do pozostawionego na parkingu VW Transportera. Z samochodu skradł m.in. CB radio oraz pieniądze. Straty przekroczyły 1.100 zł. Złodziej miał jednak pecha. W pośpiechu zgubił na miejscu zdarzenia dowód osobisty. W tej sytuacji policjanci mieli ułatwione zadanie. Przez kilka dni szukali mężczyzny ponieważ nie posiadał stałego miejsca zamieszkania. Kiedy jednak 37-latek zobaczył funkcjonariuszy nie próbował nawet przekonywać ich o swojej niewinności.

W trakcie dalszych czynności złodziej przyznał się do kilku innych przestępstw kryminalnych popełnionych na terenie Łęcznej. Na jego koncie znalazło się również włamanie do samochodu Renault Laguna, skąd skradł przedmioty o wartości ponad 1.300 zł. Mężczyzna przyznał się również do kradzieży telewizora o wartości 600 zł w jednym  z łęczyńskich mieszkań.

Złodziej jest osobą dobrze znaną łęczyńskim funkcjonariuszom. Ma na swoim koncie szereg pospolitych przestępstw kryminalnych. Obecnych przestępstw dopuścił się w warunkach multirecydywy więc sąd, który będzie rozpoznawał jego sprawę może orzec karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec włamywacza tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

źródło: /lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *