Zatrzymano 188 krzewów konopi

Funkcjonariusze Straży Graniczne z Placówki SG w Tuplicach ujawnili miejsce, w którym na szeroką skalę uprawiano konopie. Plantacja znajdowała się w jednej z hal magazynowych w powiecie świebodzińskim.Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze Straży Granicznej wraz z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze oraz CBŚP ujawnili 188 krzewów konopi o łącznej wartości 125 tyś zł. oraz profesjonalny sprzęt do ich uprawy o wartości  18 tyś. zł.

Stworzona tam plantacja wyposażona była w specjalistycznie ogrzewane pomieszczenie.  Zatrzymano również znajdujący się tam sprzęt wysokiej klasy, na którego podstawie sądzić można, że plantacja przygotowana była na uprawę ponad 2 tyś. krzewów konopi. Na terenie wynajętej posesji zatrzymano mężczyznę podejrzanego o nielegalną uprawę. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie, na wniosek której sąd podjął decyzję o trzymiesięcznym areszcie. Zatrzymanemu grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej od początku 2018 roku ujawnili i zatrzymali narkotyki na kwotę 3 mln 334 tyś. oraz zatrzymali 64 osoby trudniące się tym procederem.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *