Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz broni palnej i amunicji

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „Nysa” Wydziału Kryminalnego zatrzymali 31-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze w pomieszczeniach zajmowanych przez mężczyznę zabezpieczyli broń automatyczną wraz z dwoma magazynkami, tłumikiem i amunicją, granat bojowy, niemal 250 działek handlowych środków odurzających oraz ponad 130 000 zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych oraz za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „Nysa” realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o produkcję metamfetaminy.

W wyniku podjętych działań w pomieszczeniach zajmowanych przez 31-latka funkcjonariusze zabezpieczyli broń automatyczną w postaci pistoletu maszynowego wraz z dwoma magazynkami, tłumikiem i amunicją, granat bojowy, woreczki z kryształkami i suszem roślinnym oraz ponad 130 000 . Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że zabezpieczone substancje to metamfetamina i marihuana w ilości z której można przygotować prawie 250 działek handlowych tych narkotyków.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych oraz za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Zgorzelcu/dolnoslaska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *