Podrobiona odzież oraz perfumy światowych marek na jednym z wrocławskich targowisk

Wrocławscy policjanci, zajmując się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zabezpieczyli na jednym z wrocławskich targowisk, łącznie 368 sztuk towaru oznaczonego zastrzeżonymi znakami towarowymi o wartości 11 tys. zł.


Suma ujawnionych strat producenta sięgnęła blisko 110 tys. zł. Zgodnie z aktualnymi przepisami, kto w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega karze pozbawienia wolności do 2 lat.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą prowadząc obserwację jednego ze stoisk na znanym wrocławskim targowisku, zainteresowali się odzieżą oraz perfumami oferowanymi przez 33-letniego obywatela Bułgarii. Ich podejrzenia okazały się słuszne – sprzedawany towar miał podrobione znaki towarowe.
Policjanci zabezpieczyli łącznie 368 sztuk towaru w postaci bielizny, koszulek, pasków do spodni oraz perfumy znanych marek o wartości 11 tys. zł. Przedstawiciele firm, których produkty zostały podrobione, oszacowali straty na blisko 110 tys. zł. 33-letni mężczyzna wraz z całym ujawnionym i zabezpieczonym asortymentem, został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, gdzie wykonano z nim dalsze czynności.

Zgodnie z aktualnymi przepisami, kto w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami, oznaczonymi takimi znakami, podlega karze pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnionego przestępstwa stałe źródło dochodu, kara ta może wzrosnąć do 5 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we WrocławiuDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *