Zatrzymano 15 nielegalnie pracujących cudzoziemców

11 lipca 2018 r. funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Kaliszu, Jeleniej Górze, Kłodzku oraz Legnicy ujawnili 11 obywateli Ukrainy, a także 4 obywateli Gruzji, którzy wykonywali pracę niezgodnie z obowiązującymi przepisami.Funkcjonariusze z Placówki SG w Kłodzku ujawnili 6 obywateli Ukrainy, którzy wykonywali nielegalnie pracę. Mężczyźni w wieku od 23 do 30 lat wykonywali pracę na budowie. Jeden z mężczyzn zostanie ukarany za wykroczenie, kolejny opuścił terytorium naszego kraju przed zakończeniem kontroli legalności zatrudnienia. Pozostali 4 zostali zobowiązani do powrotu do kraju pochodzenia.

Kolejnego zatrzymania dokonali funkcjonariusze z Placówki SG w Jeleniej Górze. Na terenie jednej ze szwalni w Jeleniej Górze zatrzymali 4 obywateli Ukrainy, którzy wykonywali pracę niezgodnie z obowiązującymi przepisami, gdyż nie posiadali stosownych oświadczeń oraz umów cywilno-prawnych. Zatrzymani to 3 kobiety i mężczyzna w wieku od 26 do 50 lat.
Funkcjonariusze z Placówki SG w Kaliszu na terenie powiatu ostrowskiego zatrzymali 4 obywateli Gruzji, którzy wykonywali pracę na budowie bez stosownych zezwoleń na pracę. Cudzoziemcy zostaną zobowiązani do powrotu do kraju pochodzenia, w związku z naruszeniem przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Ostatniego zatrzymania dokonali funkcjonariusze Placówki SG w Legnicy, którzy zatrzymali obywatela Ukrainy. Mężczyzna pracował nielegalnie na terenie powiatu legnickiego. 37-latek został zobowiązany do powrotu do kraju pochodzenia.

Ponadto przeciwko pracodawcom za nielegalne powierzenie pracy cudzoziemcom zostaną skierowane wnioski o ukaranie do SąduDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *