Zatrudnił się na 4 dni, po czym ukradł 5 telefonów i „zniknął”

Mokotowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia o wartości ponad 16 000 złotych. Mateusz F. pracował jako magazynier w jednym z supermarketów. 21-latek wykorzystał nadarzającą się okazję i wyniósł z firmy 5 telefonów, które następnie sprzedał na portalu aukcyjnym.


Mateusz F. zatrudnił się jako magazynier w jednym z supermarketów sprzedających artykuły RTV i AGD. Jak twierdzi był przekonany, że nikt nie zauważy braku kilku telefonów na tych wszystkich znajdujących się tam przedmiotów.

21-latek pracował zaledwie 4 dni po czym „zniknął” wraz z fantami nie pojawiając się już więcej w firmie. Sprawa wyszła na jaw po przeprowadzonej inwentaryzacji towaru.


Mężczyzna oświadczył że wszystkie telefony warte w sumie ponad 16 000 złotych sprzedał przypadkowym klientom na jednym z portali aukcyjnych. Mateusz F. Za uzyskane w ten sposób 9000 złotych kupił sobie nowy komputer.

Policjanci prowadzący tę sprawę ustalili także, że 21-latek ukradł również power bank oraz grę komputerową, które postanowił nie sprzedawać i zostawić dla siebie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

/policja.waw.pl/
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *