Z dużą prędkością prosto w drzewo

Na drodze powiatowej nr 1407C w miejscowości Linowo, pow. grudziądzki, doszło do wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący osobowym oplem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu, zjechał na przeciwny pas i zakończył jazdę na przydrożnych drzewach. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia.
Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (16.11.20) około 22.40. Według wstępnych ustaleń policjantów grudziądzkiej „drogówki” kierujący pojazdem marki Opel na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, następnie uderzył lewą stroną pojazdu w dwa drzewa, po czym przemieścił się na drugą stronę jezdni, gdzie uderzył w kolejne dwa drzewa.

Na miejscu zastano całkowicie rozbity pojazd. Siła uderzenia była tak duża, że silnik pojazdu został znaleziony po dłuższej chwili ok. 100 m od pojazdu. Policjanci do 3.30 pracowali na miejscu zdarzenia. Zabezpieczali materiał dowodowy, który pozwoli ustalić przyczyny i okoliczności w jakich doszło do wypadku.  

Kierowca z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do grudziądzkiego szpitala.

Apelujemy o rozwagę. Mamy okres jesienny. Jezdnia w trakcie dnia praktycznie nie wysycha, do tego nadmierna prędkość i powstaje efekt w postaci poważnego wypadku, który może zakończyć się tragicznie.

Autor: mł. asp. Łukasz Kowalczyk/kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *