Za wszelką cenę usiłował ukraść samochód, wpadł do przydrożnego rowu. Doznał obrażeń

Kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi 24-latkowi z Barcina, którego zatrzymali policjanci z miejscowego komisariatu w związku z kradzieżą samochodu. Podczas ucieczki mężczyzna wypadł z drogi i uszkodził samochód, a sam doznał obrażeń ciała. Jak się ponadto okazało, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
We wtorek (22.01.19) dyżurny żnińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu w Barcinie. Za sprawcą, który miał odjechać w kierunku powiatu mogileńskiego, pojechali natychmiast policjanci z miejscowego komisariatu. W Szczepanowie zastali wywrócony w przydrożnym rowie samochód, a obok niego 24-latka z widocznymi obrażeniami ciała. Na podstawie zeznań świadków ustalili, że to właśnie on kierował skradzionym autem.

Jak się okazało barcinianin wykorzystał fakt, że pokrzywdzony zostawił pojazd na ulicy z włączonym silnikiem i kluczykiem w stacyjce.


Gdy mężczyzna wszedł do sklepu, złodziej skorzystał z okazji i odjechał.

24-latek w związku z odniesionymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Sprawdzenie w policyjnym systemie informatycznym wykazało, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, obowiązujący do kwietnia.   

Wczoraj (23.01.19) policjanci doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży oaz złamania sądowego zakazu. Prokurator zastosował wobec niego dozór oraz zakazał mu opuszczać kraj. Za popełnione przestępstwa 24-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *