Włamał się do mieszkania i wpadł w ręce policyjnych wywiadowców

35-letni mężczyzna, który uczestniczył w przyjęciu u swojego kolegi wpadł na nietypowy pomysł. Po wyjściu z mieszkania swojego znajomego postanowił tam wrócić i włamać się do pomieszczeń.
22 stycznia 2018 roku około godziny 18:30, policyjni wywiadowcy zostali powiadomieni, że w jednym z bloków na ulicy Julianowskiej doszło do kradzieży z włamaniem. Stróże prawa po dotarciu pod wskazany adres zauważyli, że szyba w oknie mieszkania znajdującego się na parterze budynku jest wybita. Postanowili sprawdzić, czy we wnętrzu pomieszczeń nie ma sprawcy. Po wejściu do środka lokalu zauważyli, że młody mężczyzna sprawdza szafki w jednym z pokojów. 35-latek miał ranę ciętą na ręce, która mogła powstać w wyniku zbicia szyby.


Mężczyzna został szybko obezwładniony i zatrzymany przez policyjnych wywiadowców. Jak się okazało, miał blisko 2,5 promila alkoholu we krwi, a pomysł na włamanie pojawił się w jego głowie na krótko po opuszczeniu mieszkania kolegi. Teraz zatrzymanemu, który na co dzień pracuje za granicą, grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi V Komisariat Policji KMP w Łodzi.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *