Volleyball Wrocław: Karolina Piśla wraca do Wrocławia

Karolina Piśla w sezonie 2018/2019 będzie zawodniczką Volleyball Wrocław. Tym samym – przyjmująca powraca do stolicy Dolnego Śląska po dwóch sezonach gry w innych klubach.


Karolina Piśla swoją seniorską siatkówkę rozpoczęła w BKS Profi – Credit Bielsko – Biała. We Wrocławiu zagrała w sezonie 2015/2016, rywalizując o miejsce w składzie m.in. z Caroliną Costagrande i Kristin Hildebrand. Z wrocławską drużyną zdobyła wtedy brązowy medal mistrzostw Polski. Następnie przeniosła się do Piły, gdzie reprezentowała barwy miejscowego PTPSu. Do kraju powraca po rocznej przygodzie z niemiecką ligą, gdzie zagrała w zespole Ladies in Black Aachen.

Wybrałam Wrocław, ponieważ uznałam, że to najlepsze miejsce do rozwijania się i doskonalenia  moich siatkarskich umiejętności. Zespół tworzą sami pozytywni i kompetentni ludzie, z którymi miałam przyjemność już pracować. Nie mogę doczekać się naszej ponownej współpracy – mówi Karolina Piśla.


Mieliśmy okazję współpracować już z Karoliną. To siatkarka sumiennie podchodząca do swoich obowiązków. Obu stronom zależało na graniu w naszej drużynie, dlatego wierzę, że kolejny wspólny sezon przyniesie nam wiele radości – dodaje Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Kadra Volleyball Wrocław na sezon 2018/2019 wygląda następująco:

Przyjmujące: Natalia Murek, Roksana Wers, Klaudia Felak, Karolina Piśla,

Rozgrywające: Weronika Wołodko, Natalia Gajewska,

Atakująca: Aleksandra Rasińska,

Środkowe: Anna Łozowska, Aleksandra Ganczarz, Magdalena Soter,

Libero: Karolina Pancewicz, Magdalena Kuziak,

Pierwszy trener: Marek Solarewicz,

Drugi trener: Wojciech Kurczyński,

Fizjoterapeuta: Artur Hnida,

Statystyk: Patryk Gosztyła

Trener przygotowania motorycznego: Jarosław Tęsiorowski,

Lekarz drużyny: dr Krzysztof Zimmer.

 

Na ten moment zespół z Wrocławia liczy 12 siatkarek, z których 10 będzie wkrótce dostępnych dla trenerów. Pozostałe 2 zawodniczki – Natalia Murek i Weronika Wołodko – przebywają na zgrupowaniu kadry narodowej. Klub nie wyklucza zakontraktowania jeszcze jednej siatkarki – trwają poszukiwania atakującej.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *