Z sądowym zakazem w niesprawnym aucie

Orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nie powstrzymał kierowcy od jazdy niesprawnym samochodem dostawczym. Auto skontrolował patrol warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Pojazd w złym stanie technicznym zwrócił uwagę inspektorów zajmujących się kontrolą elektronicznego poboru opłat na odcinku krajowej „szesnastki” w Olsztynie.Podczas oględzin stanu technicznego „dostawczaka” załoga patrolu ujawniła długą listę rażących usterek. Samochód miał uszkodzone amortyzatory tylnego zawieszenia, pękniętą szybę czołową w polu widzenia kierowcy, nieszczelny układ wydechowy, niesprawne światła cofania i sygnał dźwiękowy. Oprócz tego wyciekały z niego płyny eksploatacyjne.

Kierowca nie okazał do kontroli drogowej prawa jazdy. Twierdził, że zagubił ten dokument. Inspektorzy wezwali na miejsce patrol policji. Okazało się, że mężczyzna ma od stycznia bieżącego roku orzeczony prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów. Szofer popełnił więc przestępstwo nie stosując się do wyroku Sądu. Dalsze postępowanie w tej sprawie przejęli policjanci.

Natomiast kontrola ITD zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu z powodu stwierdzonych usterek stanu technicznego i wydaniem zakazu jego dalszej jazdy. Kierowca został ukarany mandatem.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *