Nietrzeźwy motocyklista i bez uprawnień

Policjanci zatrzymali kierowcę motocykla, którego jazda stanowiła zagrożenie w ruchu drogowym. 42-latek miał prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Dalsza kontrola wykazała, że nie miał w ogóle uprawnień do kierowania.


Wczoraj śledczy przedstawili mieszkańcowi powiatu tczewskiego zarzuty dotyczące kierowania motocyklem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

11 czerwca br. przed godziną 22.00 policjanci z zespołu wywiadowczego podczas patrolu ulicy Starowiejskiej w Tczewie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motocykla. Zachowanie kierowcy w trakcie jazdy samochodem wskazywało na to, że może być pijany. Podczas kontroli przypuszczenia policjantów się potwierdziły, gdyż wyczuli od kierowcy zapach alkoholu.


Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 42-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego miał prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania.

Wczoraj śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że nietrzeźwym kierowcom oprócz kary pozbawienia wolności grozi kara finansowa od 5 tys. złotych oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo mężczyzna odpowie za wykroczenie kierowania pojazdem bez uprawnień.




Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112. Zapobiegajmy tragediom na drogach.




Zobacz również …




Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *