Uciekał mitsubishi. Dachował, nie miał uprawnień, a w samochodzie miał narkotyki

Miasteccy policjanci po pościgu zatrzymali 36-letniego kierującego mitsubishi. Okazało się, że wydano wobec niego decyzję o cofnięciu uprawnień. Mundurowi w samochodzie znaleźli narkotyki, a od kierującego pobrano krew do badań. Mieszkańcowi gminy Tuchomie grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.
W niedzielę o godzinie 16.40 policjanci w Kramarzynach zauważyli, kierującego mitsubishi, który na ich widok nagle gwałtownie ruszył w kierunku Miastka. Policjanci, wykorzystując sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazali kierowcy zatrzymać się do kontroli. Mężczyzna zignorował polecenie i zaczął uciekać polnymi drogami. Po około 10-kilometrowym pościgu najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu, kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, gdzie dachował. Mężczyzna próbował jeszcze uciekać pieszo, lecz policjanci go szybko dogonili i obezwładnili.

36-latek tłumaczył policjantom, że uciekał, bo bał się konsekwencji. Jak się okazało, wobec niego została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień. Ponadto w samochodzie, którym kierował mężczyzna, policjanci znaleźli marihuanę. Mieszkańcowi gminy Tuchomie pobrano krew do badań.W najbliższym czasie mężczyzna zostanie przesłuchany. Po zebraniu materiałów śledczy najprawdopodobniej przedstawią mu zarzuty kierowania pojazdem pod działaniem środków odurzających pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień, posiadania narkotyków i niezatrzymania się do kontroli. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

/pomorska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *