Tragedia na przejeździe kolejowym ! Nie żyje 18- letnia kursantka, zginęła podczas egzaminu na prawo jazdy

Dziś (23 sierpnia) około godz.11.15 w miejscowości Zaskale (gm. Szaflary) na drodze lokalnej (ul. Za Torem) doszło do zderzenia pociągu relacji Nowy Targ – Zakopane z samochodem osobowym marki Suzuki.


Wstępnie ustalono, że kierująca samochodem podczas egzaminu na prawo jazdy przejeżdżała przez przejazd kolejowy (niestrzeżony, oznaczony znakiem Stop i  G3). W trakcie przejazdu doszło do zatrzymania samochodu osobowego na torowisku przy czym zgasł silnik tego pojazdu.  W tym czasie nadjechał pociąg, egzaminator zdążył wysiąść z samochodu i odskoczyć. Pociąg uderzył w samochód, w którym przebywała kierująca. W wyniku uderzenia doznała ciężkich obrażeń ciała i została zabrana do szpitala w Nowym Targu. Pomimo udzielonej pomocy 18-latka zmarła.

62-letnii egzaminator nie doznał żadnych obrażeń ciała, podobnie jak maszynista i pasażerowie pociągu, których było około 60-ciu.


Nowotarska policja prowadzi na miejscu oględziny z udziałem prokuratora, biegłego oraz komisji badania wypadków kolejowych. Okoliczności,  przyczyny, w szczególności kto ponosi winę za spowodowanie wypadku ustali śledztwo Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Zabezpieczono już ślady i materiał dowodowy, w tym m.in. nagranie video z pociągu oraz zapis dźwięku i video z pojazdu egzaminacyjnego (materiały te będą pomocne w ustaleniu dlaczego doszło do zatrzymania tego samochodu  na przejeździe kolejowym).

Szlak kolejowy na tym odcinku był zablokowany do godz. 15:40 –  linie kolejowe wyznaczyły komunikację zastępczą.

To już drugi w tym tygodniu wypadek na przejeździe kolejowym w Małopolsce. O poprzednim zdarzeniu pisaliśmy tutaj:

Źródło: /malopolska.policja.gov.pl/
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *