Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań mężczyzny – policjanci odnaleźli zaginionego

Blisko 4 godziny trwały poszukiwania mężczyzny, który późnym wieczorem wyszedł z domu informując rodzinę, że zamierza popełnić samobójstwo. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ było już ciemno, a temperatura powietrza spadła poniżej zera. Sprawnie przeprowadzone działania doprowadziły do szczęśliwego finału poszukiwań. Średzcy policjanci odnaleźli ukrywającego się w zabudowaniach gospodarczych nietrzeźwego 36-latka.
Późnym wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o awanturującym się w domu nietrzeźwym mężczyźnie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, iż doszło do nieporozumienia rodzinnego, po którym mężczyzna w wieku 36 lat wyszedł z domu w nieznanym kierunku, informując domowników, że zamierza popełnić samobójstwo.


Z uwagi na zaistniałe zdarzenie ogłoszono alarm dla całej jednostki w związku z poszukiwaniami osoby zaginionej. Działania poszukiwawcze były bardzo utrudnione, bowiem było już zupełnie ciemno i panowały ujemne temperatury powietrza. Również fakt, iż mężczyzna spożywał alkohol, mógł skutkować w takich okolicznościach szybkim wychłodzeniem organizmu.


Podczas działań, w których uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów, w tym funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz zastępy straży pożarnej, sprawdzano pobliskie zabudowania oraz przyległy kompleks leśny. Po blisko 4 godzinach poszukiwań średzcy policjanci odnaleźli mężczyznę, który ukrywał się w zabudowaniach gospodarczych.


Był nietrzeźwy, miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. 36-latek nie potrzebował pomocy medycznej. Został doprowadzony do jednostki policji celem wytrzeźwienia, a następnie został przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego. Na szczęście dzięki szybkim i sprawnym działaniom nie doszło do tragedii.


Źródło: /dolnoslaska.policja.gov.pl/ 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *