Stoki narciarskie „pod lupą” kartuskich policjantów

Podczas trwającego stanu epidemiologicznego policjanci codziennie kontrolują miejsca i obiekty w których może dojść do łamania obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Wczoraj na terenie gminy Stężyca funkcjonariusze zauważyli ludzi korzystających ze stoku narciarskiego. O wynikach kontroli powiadomili sanepid. Dodatkowo sporządzone materiały przekazali do prokuratury z wnioskiem o przeprowadzenie postępowania w kierunku sprowadzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia. Policjanci przypominają, że w Polsce obowiązuje stan epidemiologiczny i przestrzeganie obowiązujący zasad i ograniczeń dotyczy każdego z nas.
Policjanci z powiatu kartuskiego codziennie prowadzą działania, których celem jest ograniczenie transmisji koronawirusa. Funkcjonariusze kontrolują osoby objęte kwarantanną domową oraz przeprowadzają kontrole w miejscach i obiektach, w których może dojść do łamania obowiązujących zasad i ograniczeń. Mundurowi stanowczo reagują na zachowanie osób, które nie stosują się do obostrzeń sanitarnych.

Wczoraj na terenie gminy Stężyca zauważyli ludzi korzystających ze stoku narciarskiego. O tym fakcie powiadomili Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Kartuzach, natomiast sporządzone materiały przekazali do prokuratury z wnioskiem o przeprowadzenie postępowania w kierunku sprowadzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.
Kartuscy policjanci w okresie ferii zimowych szczególną uwagę zwrócą na stoki narciarskie. Mundurowi będą sprawdzać czy przestrzegane są obowiązujące obostrzenia sanitarne i stanowczo reagować na łamanie obowiązujących zasad i ograniczeń. Jednocześnie przypominają, że w przypadku niestosowania się do obowiązujących obostrzeń, policjant może nałożyć mandat w wysokości nawet 1000 zł lub może skierować do sądu wniosek o ukaranie. O rażącym łamaniu przepisów funkcjonariusze poinformują też inspektora sanitarnego, który może nałożyć karę administracyjną w kwocie nawet 30 tys. zł.

W trosce o bezpieczeństwo policjanci apelują o respektowanie obostrzeń sanitarnych, szczególnie związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych. Kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla wspólnego dobra.

/pomorska.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *