Bez dokumentów kradzionym samochodem

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lipsku odzyskali samochód marki Skoda Octavia o szacunkowej wartości 95 tys. zł. Autem należącym do jednej z niemieckich wypożyczalni podróżowali dwaj obywatele Francji.
We wtorek w Lipszczanach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli samochód marki Skoda Octavia. Pojazdem, wypożyczonym w jednej z niemieckich  firm, podróżowali dwaj obywatele Francji. Cudzoziemcy oświadczyli, że jadą na Białoruś, by tam  kupić wcześniej zarezerwowany samochód, jednak nie posiadali przy sobie niezbędnych do tego dokumentów.

Podejrzewając, że cudzoziemcy przywłaszczyli auto z wypożyczalni, funkcjonariusze wysłali do Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku  prośbę o sprawdzenia legalności pochodzenia  pojazdu. Okazało się,  że auto zostało skradzione. Szacunkowa wartość skody z 2020 roku wynosi 95 tys. zł.

Obywatele Francji w wieku 28 i 26 lat zostali zatrzymani i przekazani wraz z pojazdem funkcjonariuszom Policji z Augustowa.

 
zdj. Podlaski OSG/strazgraniczna.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *