Stój Straż Graniczna, jesteś zatrzymany…

Pechowcem mogłyby określić się 27-letni obywatel Mołdawii, który kradzionym audi podjechał w sobotę na stację Orlen w Krośnie Odrzańskim. Mężczyzna nie spodziewał się, że nagle w tym właśnie miejscu zostanie zatrzymany przez funkcjonariusza Straży Granicznej.
W sobotę rano, będąc po służbie, funkcjonariusz Straży Granicznej ze Świecka zatrzymał 27-letniego obywatela Mołdawii, który na stację Orlen w Krośnie Odrzańskim podjechał kradzionym Audi Q5.

Uwagę funkcjonariusza SG zwróciły nieoryginalne tablice rejestracyjne zamocowane do auta, oraz inne ślady na pojeździe, które mogły świadczyć, że auto pochodzi z kradzieży. Zachowanie kierowcy także zwróciło uwagę funkcjonariusza, a mianowicie mężczyzna nie wyłączył silnika auta podczas tankowania, nie wyłączył go również gdy poszedł zapłacić za paliwo. Gdy kierowca wrócił, funkcjonariusz SG podjął czynności w celu zatrzymania go. Obywatel Mołdawii był tak zaskoczony, że podczas zatrzymania nie stawiał oporu. Wezwany na miejsce zdarzenia patrol Policji przejął zatrzymanego. Podczas sprawdzania w bazach danych ustalono, że Audii Q5 zostało skradzione na terytorium Niemiec kilka godzin wcześniej.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Policja w Krośnie Odrzańskim.

/nadodrzanski.strazgraniczna.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *