PRZEWRÓCIŁ CIĄGNIK ROLNICZY Z 3 PROMILAMI W ORGANIZMIE

Przewróceniem ciągnika rolniczego z podpiętą prasą do słomy zakończył jazdę 37-latek w Dobużku. Jak się okazało, wypił znacznie więcej niż sugerowane policjantom “jedno piwo”. Mężczyzna w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą!
Do zdarzenia doszło w miniony piątek po godzinie 20. w Dobużku. Dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że doszło tam do przewrócenie ciągnika rolniczego z podpiętą prasą do słomy.

Skierowani na miejsce policjanci zastali wysiadającego z ciągnika 37-letniego mieszkańca gminy Łaszczów. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyzna jadąc w kierunku Łaszczowa, na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą, zjechał do przydrożnego rowu i wywrócił zespół pojazdów którym jechał. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że kierujący „wydmuchał” ponad 3 promile alkoholu. Mundurowym tłumaczył, że wypił tylko piwo kilka godzin wcześniej. 37-latek na koncie miał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawiania wolności.
Apelujemy o trzeźwość za kierownicą! Pijani kierowcy stwarzają ogromne zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich uczestników ruchu!

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *