Poszukiwany Polak zatrzymany na lotnisku w Balicach

38-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego przyleciał do Polski po czterech latach pobytu za granicą, w tym po odbyciu w irlandzkim więzieniu kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież (z 10 miesięcy zasądzonych przez tamtejszy wymiar sprawiedliwości).

Mężczyzna został zatrzymany przez Straż Graniczną. Okazało się, że był poszukiwany także w Polsce m.in. za rozboje i paserstwo.
Podczas kontroli na lotnisku w Krakowie-Balicach podróżny oświadczył, że rok temu zagubił w Wielkiej Brytanii swój dowód osobisty. Po potwierdzeniu tożsamości pasażera oraz sprawdzeniu oinformacji w bazach danych okazało się, że Polak poszukiwany jest w Polsce w celu odbycia łącznej kary dwóch lat i dwóch miesięcy pozbawienia wolności. Polskie sądy wydały na mężczyznę 6 wyroków za złamanie przepisów kodeksu karnego – rozboje i paserstwo oraz popełnienie czynów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (m.in. uprawę maku, posiadanie narkotyków, nakłanianie lub ułatwianie użycia narkotyków). 38-latek został zatrzymany i osadzony w Areszcie Śledczym w Krakowie.

zdj. Karpacki OSG


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *