Uszkodził trzy pojazdy i zaatakował policjantów – odpowie za to przed sądem

Policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 23-latka, który uszkodził trzy pojazdy oraz usiłował dokonać kradzieży z włamaniem do jednego z nich. Straty jakie wyrządził opiewają na kwotę około 5 tys. złotych. Mężczyzna skierował swoją agresję także na interweniujących policjantów.


14 lutego 2018 roku krótko po północy, wywiadowcy z KMP w Łodzi otrzymali zgłoszenie, że nieznany mężczyzna demoluje samochody na terenie prywatnej posesji przy ulicy Rzgowskiej. Policjanci bardzo szybko podjechali pod wskazany im adres. Na miejscu zauważyli oni młodzieńca, który chwilę wcześniej wyładował swą agresję na trzech samochodach. Na skutek tego zdarzenia w dwóch pojazdach wybite zostały szyby, oberwane obydwa boczne lusterka oraz uszkodzona karoseria. W trzecim aucie sprawca ograniczył się “jedynie” do zerwania lusterka. Ponadto zabezpieczone ślady wskazywały, że mężczyzna usiłował popełnić kradzieży z włamaniem do jednego z aut. W trakcie interwencji 23-latek zaczął uciekać, a następnie szarpał i próbował kopać policjantów. Stróże prawa obezwładnili podejrzewanego i przeszukali jego odzież. Wtedy okazało się, że pod kurtką miał jedno z oderwanych lusterek, które próbował ukraść.

Policjanci przeanalizowali zdarzenia z ostatnich godzin i ustalili, że zatrzymany miał na swoim koncie jeszcze jeden wybryk. Nieco wcześniej 23-latek naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy z innego patrolu policji, który podejmował czynności służbowe wobec 25-letniego mężczyzny. Również i w tym wypadku doszło do szarpaniny i wyzwisk kierowanych w stronę policjantów. Postawa agresywnego 23-latka rozjuszyła również 25-latka, który znieważył i zaatakował policjantów. Starszy z mężczyzn został wówczas zatrzymany na miejscu, a drugi korzystając z zamieszania uciekł. Teraz obaj mężczyźni usłyszą zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej, znieważenia funkcjonariuszy i stawiania czynnego oporu przy zatrzymaniu, za co grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 23-latek, notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, usłyszy zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, kradzieży oraz uszkodzenia mienia, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: /lodzka.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *