Policyjne uderzenie w narkobiznes pseudokibiców

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców, wspierani przez kryminalnych z katowickiej komendy wojewódzkiej i z Zabrza, zatrzymali 22-latka ze znaczną ilością narkotyków.


W mieszkaniu zabrzanina stróże prawa znaleźli ponad 4 kilogramy różnych narkotyków, w tym m.in. amfetaminę, mefedron, kokainę i tabletki ekstazy. Mundurowi zabezpieczyli również 8 litrów płynnej substancji narkotycznej oraz sprzęt do produkcji narkotyków. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i na 3 miesiące trafił do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców katowickiej komendy wojewódzkiej monitorują i rozpracowują środowisko pseudokibiców. Ich działania mają na celu udaremnianie przestępczej działalności śląskich kiboli.


Tym razem śląscy policjanci zwalczający przestępczości pseudokibiców działali w Zabrzu, gdzie wspierani przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz policjantów z miejscowego wydziału kryminalnego, zatrzymali 22-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W mieszkaniu zatrzymanego stróże prawa zaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków wraz ze sprzętem służącym do uprawy i produkcji zakazanych środków. Przejęto ponad 2 kg amfetaminy, ok. kilogram mefedronu, ponad 400 tabletek ekstazy, pól kilograma marihuany i haszyszu oraz kokainę. Na rynek nie trafi ponad 4kg narkotyków o czarnorynkowej wartości ok. 50 tys. złotych. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli także 8 litrów płynnej substancji narkotycznej, która została przekazana do dalszych badań laboratoryjnych.


Zatrzymany przez mundurowych 22-letni zabrzanin jest powiązany ze środowiskiem jednego ze śląskich klubów piłkarskich. Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury w Zabrzu, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu 10 lat więzienia.

/slaska.policja.gov.pl/Zobacz również …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *