Kradli paliwo – Zostali zatrzymani na gorącym uczynku

Policjanci z Komisariatu Policji w Lipianach zatrzymali dwóch mieszkańców województwa lubuskiego, którzy dokonali kradzieży z włamaniem do pojazdu ciężarowego i zaboru paliwa. Mężczyźni przyznali się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Oficer dyżurny pyrzyckiej komendy w godzinach nocnych przyjął zgłoszenie o kradzieży paliwa z samochodu ciężarowego na terenie Lipian. O włamaniu alarmował kierowca, który w tym czasie przebywał w szoferce pojazdu. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali policjanci Komisariatu Policji w Lipianach.

Na miejscu zgłaszający poinformował, że sprawcy za pomocą śrubokrętu wyłamali korek do wlewu paliwa i dokonali kradzieży 150 litrów oleju napędowego. Spłoszeni przez niego szybko oddalili się miniwanem w kierunku Pyrzyc.


Lipiańscy mundurowi udali się w penetrację za wskazanym pojazdem. Na drodze prowadzącej do miejscowości Osetna zauważyli jadącego w ich kierunku Forda odpowiadającego opisem przez zgłaszającego. Kierujący pojazdem zatrzymał się i wybiegł z pojazdu w kierunku pól. W chwili gdy kierujący zaczął się oddalać z pojazdu z tylnej kanapy pojazdu wysiał drugi mężczyzna, który również rzucił się do ucieczki. Policjanci podjęli pościg za sprawcami. Kierujący zdążył czmychnąć w ciemnościach, drugi z mężczyzn został zatrzymany po krótkim pościgu. Policjanci w czasie przeszukania pojazdu ujawnili portfel wraz z dowodem osobistym drugiego ze sprawców.


Na miejsce zadysponowany został przewodnik z psem tropiącym oraz technik kryminalistyki.

Przybyły na miejsce przewodnik psa tropiącego z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie dokonał tropienia i poinformował, że w trakcie dojazdu na miejsce mijał idącego poboczem w kierunku Pyrzyc mężczyznę.

Lipiańscy policjanci natychmiast udali się w kierunku Pyrzyc, gdzie po ujechaniu 2 km zatrzymali 41 – latka którego dokumenty zostały odnalezione w pojeździe.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd, jednak nim to się stanie Prokurator Rejonowy wobec zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru, zobowiązując do stawiennictwa w jednostce policji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za włamanie grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

mł. asp. Marcelina Rusin
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *