Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia dwóch samochodów w Łętowie

W poniedziałek  wcześnie rano policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło w Łętowie. W zdarzeniu wzięły udział dwa samochody osobowe. W wyniku zderzenia trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala.
Policjanci przed godziną 6:00 otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na trasie między Łętowem a Gardkowicami. Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu volkswagen 23-latek, jadąc w kierunku miejscowości Wejherowo rozpoczynając manewr wyprzedzania najprawdopodobniej nie upewnił się czy kierująca drugim volkswagenem 21-latka jadąca za nim, również nie rozpoczęła manewru wyprzedzania, w wyniku czego doszło do zderzenia tych samochodów, a następnie oba pojazdy uderzyły w pobliskie drzewa.

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących, zarówno 23 latek , jak i 21-latka byli trzeźwi. Zatrzymano prawo jazdy 23-latkowi. Samochody zostały zabezpieczone. Trzy osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala.

Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.
Policjanci przypominają i apelują zarówno do kierowców, jak i pieszych o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Przed nami trudny okres – jesień, a potem zima. Szybciej zapadające ciemności, poranne mgły i przymrozki, ograniczona widoczność oraz mokra i śliska nawierzchnia to dodatkowe utrudnienia dla pieszych jak i kierujących pojazdami. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich dostosować!

/pomorska.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *