Ładunek z ciężarówki spadł na rowerzystę

Łyżka koparki uderzyła w przejeżdżającą ciężarówką załadowaną wałkami drewna opałowego. Jeden z drewnianych kloców spadł uderzając w rowerzystę. Kierujący jednośladem 69-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci.
Do wypadku doszło na drodze powiatowej w miejscowości Zubowice Kolonia. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że operator koparko- ładowarki wykonywał parce ziemne w przydrożnym rowie. Składając ramię koparki zahaczył łyżką o jadący drogą samochód ciężarowy marki MAN z przyczepą. To spowodowało, że ładunek na ciężarówce – wałki drewna opałowego, przesunął się, a jeden z nich spadł wprost na przejeżdżającego drogą rowerzystę.

Kierujący jednośladem 69-letni mieszkaniec gminy Komarów Osada z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że operator koparki, 37-latek gminy Stary Zamość i 38-letni kierowca ciężarówki byli trzeźwi. Trzeźwy był również kierujący jednośladem.Na miejscu wypadku policjanci dochodzeniowo – śledczy wykonali czynności procesowe. Prowadzone w tej sprawie postępowania pozwoli ustalić szczegółowy przebieg zdarzenia oraz jego okoliczności.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło/lubelska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *