Policjanci ujawnili ponad kilogram amfetaminy na tylnym siedzeniu auta. Sprawcy zostali tymczasowo aresztowani

Do 12 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyznom zatrzymanym przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Mundurowi patrolując autostradę A4 zauważyli pojazd, którego oświetlenie zewnętrzne było niesprawne, a na szybie czołowej brakowało nalepki kontrolnej. Ujawnione wykroczenia były jednak najmniejszym zmartwieniem podróżujących nim mężczyzn. Policjanci ujawnili bowiem w złożonym fotelu, foliowy worek z amfetaminą w ilości ponad kilograma. Z uwagi na miejsce działań, dalsze czynności procesowe prowadzili policjanci z komendy powiatowej w Środzie Śląskiej. Obaj mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani.
Policjanci z wrocławskiej drogówki, jak każdego dnia patrolowali autostradę A4, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Uwagę mundurowych przykuł pojazd marki Ford, którego oświetlenie zewnętrzne było niesprawne, a na szybie czołowej brakowało nalepki kontrolnej wymaganej przez przepisy.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 58-letniego kierującego. Wykroczenia popełnione przez mężczyznę były tylko wierzchołkiem góry lodowej. Policjanci zwrócili uwagę na nerwowe i nienaturalne zachowanie mężczyzn podróżujących Fordem, co skłoniło ich do wnikliwego sprawdzenia auta. Funkcjonariusze w złożonym fotelu znajdującym się w trzecim rzędzie siedzeń vana, ujawnili  pakunek z foliowym workiem wypełnionym proszkiem koloru białego. Zabezpieczona substancja okazała się być amfetaminą w ilości ponad kilograma.

Spotkanie z funkcjonariuszami zakończyło się zatrzymaniem 37 i 58-latka, a także przewiezieniem ich do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Dalsze czynności procesowe w tej sprawie, z uwagi na miejsce kontroli, realizowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. Zgromadzone materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie mężczyznom zarzutów za usiłowanie wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków.
Miejscowy sąd zastosował już wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozić im może kara nawet 12 lat pozbawiania wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło; KMP we Wrocławiu/dolnoslaska.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *