Podali się za pracowników firmy kurierskiej i ukradli 350 paczek. Przy okazji odkryto spore zapasy narkotyków…

olicjanci z Ochoty zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podając się za pracowników firmy kurierskiej dokonali kradzieży 350 przesyłek zawierających zabawki. Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 50 tys. złotych. Dodatkowo w mieszkaniu Seweryna W. kryminalni zabezpieczyli 120 gramów marihuany i blisko 22 gramy amfetaminy. Wobec 27-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.


Pod koniec grudnia do policjantów z Ochoty zgłosił się pracownik firmy zajmującej się sprzedażą zabawek, który złożył zawiadomienie o kradzieży. Z relacji zawiadamiającego wynikało, że w okresie przedświątecznym, dwóch mężczyzn ubranych w kurtki z logo jednej z firm kurierskich dokonało kradzieży 350 paczek zawierających zabawki. Sprawcy podjechali pod magazyn busem, załadowali paczki przygotowane do wysyłki dla klientów i odjechali. Wartość strat została wyceniona na kwotę ponad 50 tys. złotych.


Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. W wyniku pracy operacyjnej i dochodzeniowo-śledczej funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tym przestępstwem. W trakcie przeszukania mieszkania jednego z nich policjanci zabezpieczyli 120 gramów marihuany i blisko 22 gramy amfetaminy.


Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty za kradzież przesyłek. Seweryn W. odpowie również za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi on w policyjnym areszcie. W przypadku zastosowano policyjny dozór. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

/policja.waw.pl/


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *