19 – latek uciekał przed funkcjonariuszami skradzionym BMW. W pewnym momencie zwolnił i wyskoczył z jadącego pojazdu.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku odzyskali po pościgu skradziony pojazd marki BMW X1.


Wieczorem 27 stycznia, funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki SG w Świecku wytypowali do kontroli, pojazd marki BMW X1 na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca auta nie zatrzymał się jednak na wezwanie funkcjonariuszy i zaczął uciekać w kierunku Poznania. Funkcjonariusze SG ruszyli w pościg. W pewnym momencie kierowca zwolnił i wyskoczył z jadącego pojazdu.


Natychmiast został zatrzymany przez strażników granicznych. Kierowcą okazał się 19-letni mieszkaniec województwa pomorskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W wyniku przeprowadzonej kontroli legalności pochodzenia auta, ustalono , że BMW X1 zostało skradzione w tym samym dniu na terytorium Niemiec. Mężczyzna został zatrzymany. Szacunkowa wartość odzyskanego BMW to ponad 65 000 zł. Odzyskany pojazd oraz zatrzymanego 19-latka przekazano funkcjonariuszom z KPP w Słubicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *