Pijany 29-latek z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów – zatrzymany po pościgu

Wszystko odbyło się bardzo dynamicznie. Policjanci podjęli pościg za kierowcą Rovera, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nadal kontynuował jazdę, a po chwili porzucił pojazd i uciekał pieszo. Zaraz po tym został zatrzymany przez stołecznych wywiadowców. 29-latek usłyszał trzy zarzuty karne, dotyczące niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu, niestosowania się do orzeczonych środków karnych i kierowania w stanie nietrzeźwości.


Około 23:00 policjanci ze stołecznego wywiadu podjęli pościg za kierującym Roverem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna kontynuował ucieczkę wolskimi ulicami. W pewnym momencie porzucił samochód i probował oddalić się pieszo.

Po chwili 29-latek został zatrzymany przez policjantów. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu i ma ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze ustalili, że 29-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do października bieżącego roku. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego na Woli.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał trzy zarzuty, dotyczące niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu, niestosowania się do orzeczonych środków karnych i prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: / policja.waw.pl/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *