Pięciu mężczyzn, którzy dokonali rozboju w centrum Zakopanego z zarzutami

Dzięki sprawnym działaniom tatrzańskich policjantów sprawcy rozboju zostali zatrzymani. Mimo niewielu informacji, jakimi dysponowali funkcjonariusze po zgłoszeniu sprawy, udało się ustalić przebieg zdarzenia i zidentyfikować sprawców. Pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty, a Sąd aresztował ich na 2 miesiące.


 Do zdarzenia doszło w centrum Zakopanego przy Alejach 3 Maja. 24-latek został zaproszony do opuszczonej budki parkingowego w pobliżu przystanku komunikacji miejskiej. Tam mężczyźni spożywali alkohol. Podczas libacji 24-latek został zaatakowany, pobity i obrabowany. Sprawcy pod groźbą użycia noża odebrali mu kurtkę, bluzę, spodnie, czapkę, zegarek i powerbank. Zaraz po zdarzeniu, zostali powiadomieni policjanci realizujący zadania w tym rejonie.


Po udzieleniu pierwszej pomocy pokrzywdzonemu rozpoczęły się poszukiwania sprawców rozboju z udziałem kryminalnych. Mimo niewielu informacji, jakimi dysponowali funkcjonariusze po zgłoszeniu sprawy, udało się ustalić przebieg zdarzenia i zidentyfikować oraz zatrzymać jeszcze tego dnia dwóch sprawców. Jeden z nich miał na sobie bluzę pokrzywdzonego. Kolejne zatrzymania były kwestią czasu. Śledczy intensywnie pracowali nad sprawą i już po dwóch dniach wszyscy podejrzani byli w rękach zakopiańskich kryminalnych. Zrabowane mienie odzyskano. 22 grudnia, br. pięciu mężczyzn – znanych stróżom prawa, zakopiański sąd aresztował tymczasowo na 2 miesiące pod zarzutem rozboju. Za to przestępstwo grozi im od 3 do 12 lat więzienia.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *