Pękła opona – Olbrzymia ciężarówka z drewnem uderzyła w naczepę ciężarówki jadącej z naprzeciwka. Ładunek rozsypał się

Policjanci z Czerska i Chojnic pracowali na miejscu zdarzenia drogowego do której doszło wczoraj na trasie Chojnice- Czersk w okolicach Rytla. Jadąca w stronę Czerska ciężarówka przewożąca drewno zjechała z prawego pasa ruchu na lewy i uderzyła w naczepę pojazdu jadącego z naprzeciwka oraz uszkodził barierkę ochronną.


Ładunek rozsypał się na poboczu drogi. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Droga była zablokowana przez ponad trzy godziny.


Do zdarzenia doszło wczoraj o godz. 19.00 na drodze krajowej nr 22 w okolicy Rytla. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 32-latek kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo załadowany ładunkiem drewna jadąc w kierunku Czerska, zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w naczepę pojazdu jadącego z naprzeciwka, a ponadto uszkodził barierkę ochronną. W wyniku uderzenia rozsypał się ładunek, który wiózł. Spadające bele drewna rozsypały się na poboczu drogi. Z ustaleń policjantów wynika, że przyczyną kolizji drogowej było pęknięcie przedniej opony w ciężarówce.

Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł żadnych obrażeń. Kierowcy ciężarówek byli trzeźwi. Ruch przez ponad trzy godziny w tym miejscu był utrudniony, policja kierowała ruchem.
/pomorska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *