kierowca próbował przekupić policjantów

Policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali 58 – letniego mieszkańca Gdyni, który próbował wręczyć im „łapówkę” w zamian za odstąpienie od wypisania mandatu. Zatrzymany to kierowcą samochodu, który wcześniej popełnił wykroczenie. 58 – latek wkrótce usłyszy zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi Policji w celu nakłonienia go do naruszenia prawa za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Policjanci z wydziału ruchu drogowego gdyńskiej komendy w trakcie patrolowania jednej z ulic centrum Gdyni zauważyli kierowcę, który w trakcie prowadzenia pojazdu korzystał z telefonu komórkowego. Samochód, którego kierowca popełnił wykroczenie został zatrzymany przez nich do kontroli. W trakcie wykonywania czynności służbowych związanych z popełnionym wykroczeniem kierowca samochodu nakłaniał mundurowych do odstąpienia od wystawienia mandatu w zamian za wręczenie korzyści majątkowej wkładając w notatnik służbowy policjanta banknot o nominale 100 zł.


58 – letni mieszkaniec Gdyni w związku ze swoim zachowaniem odpowie nie tylko za popełnione wykroczenie ale też za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi Policji w celu nakłonienia go do naruszenia prawa poprzez odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut, za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


/pomorska.policja.gov.pl/

Czytaj również …

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *