Pędził Ferrari prawie 200 km/h [FILM]

Stołeczni policjanci wydziału ruchu drogowego z grupy SPEED zatrzymali prawo jazdy kierowcy Ferrari, który z prędkością prawie 200 km/h pędził mostem Północnym. 41-letni mieszkaniec Łomianek został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.


Policjanci z grupy SPEED patrolowali rejon mostu Północnego, kiedy w godzinach popołudniowych zauważyli kierującego Ferrari, który z impetem ruszył mostem w kierunku ul. Pułkowej.

Funkcjonariusze zmierzyli prędkość poruszającego się samochodu. Okazało się, że kierowca przy ograniczeniu prędkości do 80 km/h, pędzi prawie 200 km/h. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali kierowcę ferrari do kontroli


41-letni mieszkaniec Łomianek został ukarany 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Kierowca stracił również prawo jazdy na okres 3 miesięcy z uwagi na fakt przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.

Policjanci zatrzymali 41-latkowi także dowód rejestracyjny Ferrari, ponieważ pojazd nie miał aktualnych badań technicznych, które wygasły w lipcu ubiegłego roku.


Warto zaznaczyć, że jak dotąd działający od listopada 2018 roku policjanci grupy SPEED zatrzymali prawie 4 tysiące praw jazdy, a tylko w 2019 roku nałożyli na niestosujących się do ograniczeń prędkości kierowców prawie 16 tysięcy mandatów karnych. Zatrzymali też 600 dowodów rejestracyjnych.

Tekst: Edyta Adamus

Film: Marek Szałajski

Wydział Komunikacji Społecznej KSP
One thought on “Pędził Ferrari prawie 200 km/h [FILM]

  • 7 stycznia, 2020 at 9:15 pm
    Permalink

    Xurwa..Janusz nie skuma ale gosc nie narazil nikogo plus z 200km/h gosc chamuje jakies 10 sekund szybciej do sera niz policyjna suka…ok nie powinien(niby) ale z drugiej strony stawiam lape do uciecia ze gosc jest mniej awaryjny dla spoleczenstwa na drodze niz gowniarz w tico za 700zl. zreszta jestem przekonany ze typ ma wyjebane i nastepnego dnia pojechal znowu do pracy jakby nigdy nic…ferrarii jadace 160-200km/h normalny widok. Zajmijcie sie glaby nowymi meredesami z 50km/h.(to ci trzymaja towar)

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *