W Wiśle utonął 43 – letni wędkarz

Dziś po akcji poszukiwawczej na Wiśle, w miejscowości Wólka Gołębska wyłowione zostało ciało 43 latka. Jak wstępnie ustalono mieszkaniec województwa świętokrzyskiego przyjechał wczoraj samochodem na ryby. Na miejscu ujawniono dwie wędki, podbierak oraz butelki po alkoholu. Policjanci wykonują czynności pod nadzorem Prokuratora.
Dziś po godzinie 9.00 zostaliśmy poinformowani o ujawnieniu stanowiska wędkarskiego na rzece Wisła – bez wędkarza. Na stanowisku znajdowały się dwie zarzucone do wody wędki, a na brzegu podbierak oraz porozrzucane butelki po alkoholu. W pobliżu zaparkowany był samochód marki Opel. Ustaliliśmy, że właścicielem samochodu jest 43 latek z województwa świętokrzyskiego. Mężczyzna miał przyjechać w to miejsce sam, wczoraj po południu.

Policjanci oraz strażacy rozpoczęli akcję  poszukiwawczą za wędkarzem. Na miejsce zostały skierowane dwa zastępy z PSP Puławy wraz z łodzią, grupa specjalistyczna płetwonurków, przewodnik z psem tropiącym oraz policyjny operator drona.

Podczas akcji przed godziną 12.00 funkcjonariusze Straży Pożarnej wyłowili z rzeki zwłoki zaginionego. Ustalamy okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratora.

Rzecznik Prasowy

KWP w Lublinie

komisarz Andrzej Fijołek/lubelska.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *