Okradł niepełnosprawnego mężczyznę

Policjanci zatrzymali 49-latka podejrzewanego o rozbój na osobie niepełnosprawnej. Napastnik uderzył pokrzywdzonego w twarz w jego własnym mieszkaniu i ukradł sprzęt elektroniczny oraz artykuły spożywcze. Sprawca został zatrzymany tuż po zdarzeniu i trafił do policyjnego aresztu.
Do zdarzenia doszło w piątek w Przemyślu, przy ul. Rokitniańskiej. 53-latek poinformował dyżurnego, że został uderzony w głowę i okradziony we własnym  mieszkaniu. Złodziej zabrał mu dekoder telewizyjny, piloty, czajnik elektryczny oraz artykuły spożywcze. Zgłaszający zaznaczył, że porusza się na wózku inwalidzkim i próbował powstrzymać sprawcę, ale ten wyskoczył przez okno i uciekł. Pokrzywdzony podał dyżurnemu dokładny rysopis napastnika.
Chwilę po zgłoszeniu, na ul. Sportowej, policjanci zauważyli mężczyznę, który odpowiadał wizerunkowi sprawcy. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać, jednak szybko został zatrzymany. Ujawniono przy nim skradzione przedmioty.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że to 49-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany na podstawie zarządzenia sądu do odbycia kary pozbawienia wolności.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *