Lubuscy policjanci dbali o bezpieczeństwo blisko 4 tys. uczestników festiwalu motoryzacyjnego

Policjanci z Żagania oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zabezpieczali VII Festiwal Japońskiej Motoryzacji „Japfestiwal”, który odbył się w Tomaszowie. Ponad 200 mundurowych przez 3 dni dbało o bezpieczeństwo uczestników imprezy. W tym czasie policjanci sprawdzili trzeźwość ponad tysiąca kierowców, odnotowali ponad 150 wykroczeń, zatrzymali 6 praw jazdy oraz 13 dowodów rejestracyjnych.
Lubuscy policjanci przeprowadzili ogromne działania na terenie powiatu żagańskiego. Było to spowodowane, odbywającym się w dniach 21-23 sierpnia w Tomaszowie VII festiwalem Japońskiej Motoryzacji „Japfestiwal”, w którym udział wzięło blisko 4 tysiące fanów japońskich samochodów.

Zaangażowani w działania byli funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji, a także dochodzeniowo-śledczy i kryminalni z Żagania oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w  Gorzowie Wlkp. Przez trzy dni trwania festiwalu, przez całą dobę, o bezpieczeństwo uczestników dbało ponad 200 mundurowych. Policjanci mieli za zadanie m.in. zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motocyklistów, prowadzić kontrole trzeźwości kierujących, których przeprowadzono ponad tysiąc, a także reagować na wszelkie nieodpowiedzialne zachowania. Takim było bez wątpienia „wykazał się” kierujący mazdą, który przewoził w dwie osoby w… bagażniku. Na szczęście szybko zareagowali na to policjanci, którzy wyciągnęli wobec niego stosowne konsekwencje. Łącznie funkcjonariusze odnotowali ponad 150 wykroczeń, zatrzymali 6 praw jazdy oraz 13 dowodów rejestracyjnych.Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wytężonej pracy lubuskich policjantów uczestnicy festiwalu mogli czuć się bezpiecznie. Po zakończonym motoryzacyjnym przedsięwzięciu, kierowcy mieli możliwość poddania się badaniu na zawartość alkoholu, aby mieć pewność, że trzeźwi wsiadają za kierownicę. Policjanci kierowali ruchem, aby nie powstawały utrudnienia komunikacyjne, podczas opuszczania terenu imprezy.

podkom. Aleksandra Jaszczuk

KPP w Żaganiu/lubuska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *