Nieuczciwa pracownica robiła fikcyjne zwroty towarów – grozi jej 8 lat pozbawienia wolności

Nieuczciwa pracownica dyskontu odzieżowego będzie odpowiadała za oszustwo i podrabianie dokumentacji. Na fikcyjnych zwrotach towaru firma straciła blisko 20 tys. zł. Kobieta straciła już pracę w sklepie. Teraz grozi do 8 lat więzienia.

Sochaczewscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję przyjęli zawiadomienie z którego wynikało, że w jednym ze sklepów znanej sieci odzieżowej doszło do nieprawidłowości przy zwrotach towaru. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, jak wyglądał przestępczy proceder przez, który firma w dwa lata straciła blisko 20 tys. zł.

Nieuczciwa pracownica, która od kilku lat pracowała jako sprzedawca, podczas zwrotu towaru przez klienta, zwracała mu pieniądze i zatrzymywała paragon. Później wykorzystywała ten sam paragon, tym razem do fikcyjnego zwrotu towaru i wypłacała pieniądze sobie. Kobieta również zmieniała stan magazynowy myśląc, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności. Policjanci podejrzewają, że kobieta podrabiała również podpisy klientów na formularzach zwrotu towaru. Pracownica sklepu została już zwolniona dyscyplinarnie.

Za oszustwa i podrabianie dokumentacji 27-latce grozi do 8 lat więzienia.

Źródło: / mazowiecka.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *